Grupa Producentów AGROS sp. z o.o. z siedzibą w  Cieślin 51 została założona przez   6 rolników  producentów z terenu Kujaw jako grupa producentów owoców i warzyw. Członkowie grupy zajmują się uprawą warzyw na Kujawach od ponad 30 lat, posiadają więc duże doświadczenie w ich produkcji.
Ziemia kujawska jest niezwykle urodzajną ziemią. Panuje tu  wyższa kultura rolna niż w innych regionach Polski. Region kujawski już przed 20 laty wyróżniał się w kraju większą ilością  gospodarstw indywidualnych, zarówno co do powierzchni gospodarstw jak i wielkości ich  produkcji.

Jesteśmy grupą producentów gospodarującą na  1200 ha gruntów rolnych, z czego produkcja warzyw prowadzona jest na 600 ha.
Wsparcie unijne pozwoliło  Grupie na  realizacji inwestycji polegających na zakupie nieruchomości o łącznej powierzchni  53.418 m2, na których wybudowano nowoczesne przechowalnie warzyw o powierzchni 15 tys. m2  wraz pełnym wyposażeniem i infrastrukturą.
Wszystkie inwestycje objęte są  75% wsparciem dofinansowania z Unii Europejskiej.  Priorytetem dla unijnej polityki rolniczej było wspieranie grup producenckich, dlatego udało nam się takie wsparcie uzyskać

Przechowalnie wyposażone w nowoczesne komory  przechowalnicze pozwalają na  zminimalizowanie   straty w przechowywanych warzywach oraz zachowania jakości i świeżości.
Nowoczesne maszyn sortująco – czyszcząco – pakujące pozwalają na realizację zamierzeń Grupy ujętych w planie dochodzenia w zakresie wejścia na rynki hurtowe, eksportowe i do sieci marketów oraz przygotowanie towaru wg wymagań odbiorcy.
Posiadane środki transportu oraz skrzynio-palet pozwalają Spółce na zmniejszenie kosztów związanych z wynajęciem transportu obcego i uniezależnieniu Spółki od konieczności oczekiwania na specjalistyczny transport (chłodnie, łódki). Natomiast posiadane środki trwałe w postaci kombajnów do zbioru groszku zielonego, fasolki szparagowej oraz zbioru marchwi pozwalają Spółce zmniejszyć koszty związane z wynajmowanym sprzętem do zbioru zakontraktowanych warzyw oraz umożliwiają szybki bez zbędnych strat zbiór warzyw.

EnglishGermanPolishRussianSpanish