Stawiamy na jakość!

Jesteśmy świadomymi producentami, którzy nade wszystko przedkładają bezpieczeństwo wytwarzanej żywności.

Stale doskonalimy się w kwestii produkcji żywności bezpiecznej dla zdrowia Konsumentów. Wdrożyliśmy standardy dotyczące bezpieczeństwa produkcji, począwszy od upraw na polu, skończywszy na gotowym produkcie – jak GlobalGAP, HACCP, BRC, GRASP, Tesco Nature. Objęliśmy również wszystkich członków Grupy doradztwem agrotechnicznym oraz opieką techniczną, która obejmuje między innymi pomoc w doborze środków ochrony roślin czy terminów ich stosowania.

Mając świadomość, jaki wpływ na środowisko oraz zdrowie konsumentów mają nasze działania, zobowiązujemy się do zarządzania naszymi uprawami oraz zakładem w odpowiedzialny i zrównoważony sposób. Pomagają w tym wdrożone standardy Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności.

Grupie Producentów Agros został przyznany certyfikat ISO 14001:2015 System Zarządzania Środowiskowego, a także ISO 45001:2018 System zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy.

Certyfikat ISO 14001 jest dowodem, że w Grupie Agros działa system zarządzania środowiskowego, co potwierdza nie tylko spełnienie podstawowych norm określonych prawem, ale realnie podjęte działania ograniczające negatywny wpływ organizacji na środowisko naturalne oraz stałe dążenie do doskonalenia w tym zakresie.

Certyfikat ISO 45001 obejmuje kwestie związane z bezpieczeństwem i higieną pracy. Wdrożony system zapewnia, że w organizacji zostały wprowadzone optymalne systemy bezpieczeństwa, zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym.

Integrowana Ochrona Roślin

 • Postępujemy zgodnie z zasadami Integrowanej Ochrony Roślin – minimalizując używanie pestycydów i zastępując je w możliwych przypadkach naturalnymi środkami ochrony roślin.
 • Niezależnie testujemy gotowe produkty pod kątem pozostałości pestycydów, metali ciężkich, sprawdzamy ich jakość mikrobiologiczną.

Produkty ekologiczne

 • Posiadamy certyfikacje w zakresie wprowadzania do obrotu, przetwórstwa, eksportu i importu produktów ekologicznych
 • Współpracujemy z producentami prowadzącymi organiczne certyfikowane uprawy

Bezpieczeństwo dla zdrowia

 • Nie używamy nasion i sadzonek modyfikowanych genetycznie, każda partia posiada certyfikat zgodności i jakości.
 • Dokonujemy obszernej kwalifikacji dostawców materiałów opakowaniowych, używając jedynie wyroby dopuszczone do kontaktu z żywnością.
 • Nie stosujemy nawozów organicznych, aby minimalizować ryzyko zanieczyszczeń mikrobiologicznych.
 • Prowadzimy analizy gleby, by na podstawie wyników dobrać profil nawożenia.

Standardy etyczne

 • W naszej organizacji stawiamy na pracowników przestrzegając zasad Kodu Podstawowego ETI
 • Jesteśmy członkami  Organizacji SEDEX co pomaga nam prowadzić wszelkie procesy w sposób odpowiedzialny i zrównoważony nade wszystko bezpieczeństwo i etyczne traktowanie pracowników
 • Poddajemy się cyklicznym audytom GRASP i SMETA, które potwierdzają wdrożone w grupie standardy etyczne i pozwalają nam się doskonalić

wpis GP Agros do CERTIPEDIA.com

CERTYFIKAT ISO 14001:2015 i 45001:2018

Zarządzanie Środowiskowe i BHP

Jakość Roku 2017 - European Quality Certificate

w kategorii PRODUKT za seler naciowy

BRC Global Standard for Food Safety

Global G.A.P.

EnglishGermanPolishSpanishUkrainian